FOOTBALL
ARGENTINA PRIMERA B METROPOLITANA
20:35Fenix Pilar Vs Comunicaciones
ARGENTINA WOMEN PRIMERA DIVISION
18:00Independiente W Vs Deportivo Espanol W
AUSTRALIA A LEAGUE
11:05Western United Vs Melbourne Victory
AUSTRALIA CUP
11:45Hellenic Vs Mindil Aces
BRAZIL BRASILEIRO U17
00:00Vasco Da Gama U17 Vs Fluminense U17
BRAZIL SERIE B
02:30Novorizontino Vs Sport Recife
CHILE PRIMERA B
00:00Deportes Temuco Vs Cobreloa
COPA LIBERTADORES
00:15Caracas Vs The Strongest
00:15Penarol Vs Cerro Porteno
00:15Rb Bragantino Vs Estudiantes Lp
02:30Boca Juniors Vs Corinthians
02:30Flamengo Rj Vs Univ Catolica
02:30Sporting Cristal Vs Talleres De Cordoba
COPA SUDAMERICANA
00:15Banfield Vs Univ Catolica Quito
00:15Ceara Vs General Caballero
00:15Inter Rs Vs Ind Medellin
02:309 De Octubre Vs Guairena
02:30Atletico Go Vs Antofagasta
02:30Atletico Junior Vs Oriente Petrolero
EGYPT PREMIER LEAGUE
18:30Future Vs Al Ittihad
ENGLAND CHAMPIONSHIP
20:45Nottingham Forest Vs Sheffield Utd
ENGLAND PREMIER LEAGUE
20:45Southampton Vs Liverpool
ETHIOPIA PREMIER LEAGUE
09:00Addis Ababa Vs Dire Dawa City
12:00Bahir Dar Vs Adama City
EUROPEAN U 17 CHAMPIONSHIP
16:30Denmark U 17 Vs Sweden U 17
16:30Serbia U 17 Vs Belgium U 17
19:00Scotland U 17 Vs Portugal U 17
19:00Turkey U 17 Vs Spain U 17
FINLAND VEIKKAUSLIIGA
17:00Hjk Vs Lahti
17:00Oulu Vs Kups
FRANCE LIGUE 2
20:30Paris Vs Sochaux
FRIENDLY MATCH
20:30Empoli Vs Ukraine
03:00Toluca Vs Leverkusen
GEORGIA EROVNULI LIGA
14:30Gagra Vs Samgurali
14:30Sioni Vs Dila
17:00Torpedo Kt Vs Telavi
19:00Dinamo Batumi Vs Locomotive Tb
GREECE SUPER LEAGUE
19:00Aek Vs Olympiacos
19:00Paok Vs Panathinaikos
19:00Pas Giannina Vs Aris
ITALY SERIE B
20:30Benevento Vs Pisa
NETHERLANDS EREDIVISIE
20:00Den Haag Vs Eindhoven
PORTUGAL LEAGUE U19
18:30Benfica U 19 Vs Estoril Praia U 19
PORTUGAL LIGUE U23
12:00Benfica U 23 Vs Estoril Praia U 23
15:30Maritimo U 23 Vs Braga U 23
RUSSIA NSFL
11:30Spbsu Saint Petersburg Vs Asu Sukhum
RUSSIA YOUTH LEAGUE
12:00Nizhnyi Novgorod U 19 Vs Akhmat U 19
SOUTH KOREA K LEAGUE
12:00Suwon Bluewings Vs Gimcheon Sangmu
12:30Incheon Utd Vs Daegu
UAE PREMIER LEAGUE
16:15Al Dhafra Vs Shabab Al Ahli
16:15Al Wasl Vs Ajman
16:15Emirates Club Vs Al Urooba
19:00Al Nasr Dubai Vs Al Ain
19:00Al Wahda Vs Kalba
19:00Bani Yas Vs Sharjah
19:00Khor Fakkan Vs Al Jazira
OTHERS
13:00Daejeon Vs Busan
13:00Jeonnam Vs Anyang
13:30Seoul E Vs Gimpo Fc
21:30Paris Saint Germain Vs Fc Metz