FOOTBALL
AFC CUP
11:00Kaya Vs Bali United
12:00Tainan City Vs Eastern
12:00Viettel Vs Hougang United
14:00Tampines Rovers Vs Kuala Lumpur
15:00Kedah Vs Visakha
16:00Khujand Vs Dordoi Bishkek
16:00Phnom Penh Crown Vs Young Elephants
16:00Sogdiana Jizzakh Vs Altyn Asyr
19:00Cska Pomir Vs Neftchi
BRAZIL BRASILEIRO U20
20:00Fortaleza U20 Vs Ceara U20
BRAZIL CUP
00:00America Mineiro Vs Botafogo Rj
BRAZIL SERIE B
02:30Crb Vs Tombense
02:30Novorizontino Vs Vasco De Gama
CANADA PREMIER LEAGUE
00:30Hfx Wanderers Vs Atletico Ottawa
03:30Pacific Vs Cavalry
CHINA SUPER LEAGUE
11:30Guangzhou Vs Wuhan Three Towns
13:30Beijing Guoan Vs Chengdu Rongcheng
13:30Hebei Vs Wuhan
CONCACAF U 20 CHAMPIONSHIP
04:00Guatemala U 20 Vs Mexico U 20
COPA LIBERTADORES
02:30Deportes Tolima Vs Flamengo Rj
02:30Velez Sarsfield Vs River Plate
02:30Fortaleza Vs Estudiantes Lp
COPA SUDAMERICANA
02:30Deportivo Cali Vs Melgar
02:30Deportivo Tachira Vs Santos Sp
00:15Independiente Vs Lanus
02:30Olimpia Vs Atletico Go
JORDAN PREMIER LEAGUE
17:00Al Jazeera Amman Vs Moghayer Al Sarhan
LATVIA VIRSLIGA
17:00Valmiera Vs Spartaks Jurmala
18:00Rfs Vs Daugavpils
MEXICO LIGA DE EXPANSION
04:05Raya2 Expansion Vs Atletico Morelia
USA MLS
01:30Fc Cincinnati Vs New York City Fc
01:30Toronto Fc Vs Columbus Crew Sc Crew
02:00Chicago Fire Fire Vs Philadelphia Union
04:00Seattle Sounders Fc Sounders Vs Montreal Impact
04:30La Galaxy Vs Minnesota United Fc Utd
04:30Los Angeles Vs Fc Dallas
04:30Portland Timbers Timbers Vs Houston Dynamo
01:00Charlotte Vs Austin
02:00Ny Red Bulls Vs Atlanta Utd
USA USL
04:00San Diego Loyal Vs Orange County
USA USL LEAGUE ONE
04:00Tucson Vs Richmond Kickers
WOMEN EUROPEAN U 19 CHAMPIONSHIP
15:00Italy W U 19 Vs France W U 19
15:00Norway W U 19 Vs Germany W U 19
17:30Czech Republic W U 19 Vs Spain W U 19
17:30Sweden W U 19 Vs England W U 19
WOMEN FRIENDLY MATCH
18:00Switzerland W Vs England W
OTHERS
07:00Fc Ulaanbaatar Vs Khaan Khuns Erchim
09:30Shaanxi Changan Vs Qingdao Manatee
10:00Hebei Kungfu Vs Suzhou Dongwu
10:00Khovd Vs Tuv Buganuud
13:00Athletic 220 Vs Bch Lions
13:30Shanghai Jiading Huilong Vs Beijing Sport University
00:00Lautaro Vs San Antonio Unido
AMERICAN FOOTBALL
CANADA CFL
01:30Ottawa Vs Bc Lions
AUSSIE RULES
AUSTRALIA AFL
11:20Brisbane Lions Vs Western Bulldogs
BADMINTON
BWF WORLD TOUR
04:00Malaysia Open
04:00Malaysia Open
BILLIARD
SNOOKER
13:00Champions League
COMBAT SPORT
WRESTLING
02:00Aew Dynamite
EQUESTRIANISM
NATIONAL EVENT
13:30Racing United Kingdom
GOLF
DP WORLD TOUR
15:00Irish Open
PGA TOUR
20:00John Deere Classic
WOMEN EUROPEAN TOUR
13:30Amundi German Masters
HANDBALL
MEDITERRANEAN GAMES MEN
13:00Italy Vs Serbia
RUGBY LEAGUE
AUSTRALIA NRL
11:50Sea Eagles Vs Storm
RUGBY UNION
SIX NATIONS UNDER 20 CHAMPIONSHIP
17:00Wales Vs Georgia U20
20:00Scotland U20 Vs Italy U 20
TENNIS
ATP WIMBLEDON
12:00Alastair Gray Vs Taylor Fritz
12:00Emil Ruusuvuori Vs Botic Van De Zandschulp
12:00Mackenzie Mcdonald Vs Richard Gasquet
12:00Marcos Giron Vs Alex Molcan
13:30Filip Krajinovic Vs Nick Kyrgios
13:30Liam Broady Vs Diego Schwartzman
13:30Lorenzo Sonego Vs Hugo Gaston
14:00Jordan Thompson Vs Stefanos Tsitsipas
15:00Christian Garin Vs Hugo Grenier
15:30Benjamin Bonzi Vs Jenson Brooksby
15:30Daniel Elahi Galan Vs Roberto Bautista Agut
15:30Denis Shapovalov Vs Brandon Nakashima
15:30Maxime Cressy Vs Jack Sock
16:00Ricardas Berankis Vs Rafael Nadal
17:00Dennis Novak Vs Jason Kubler
17:30Alex De Minaur Vs Jack Draper
ATP WIMBLEDON DOUBLES
12:00Mahut Roger Vasselin Vs Cerundolo Etcheverry
12:00Mclachlan Goransson Vs Ebden Purcell
12:00Querrey Johnson Vs Krajicek Dodig
12:00Ram Salisbury Vs Taberner Altmaier
13:30Basilashvili Albot Vs Bublik Vesely
13:30Cabal Farah Vs Mannarino Humbert
13:30Ramanathan Brkic Vs Paul Monroe
13:30Skugor Huey Vs Borges Cabral
13:30Venus Puetz Vs Klaasen Melo
15:00Dellien Coria Vs Otte Griekspoor
16:30Delbonis Baez Vs Vavassori Cacic
16:30Majchrzak Zielinski Vs Lajovic Djere
16:30Mcdonald Van De Zandschulp Vs Peers Polasek
16:30Peniston Gray Vs Vliegen Withrow
16:30Ruud Blumberg Vs Barrientos Reyes Varela
16:30Tabilo Peralta Vs Skupski O Mara
18:30Bedene Kwon Vs Kyrgios Kokkinakis
WTA WIMBLEDON
12:00Ajla Tomljanovic W Vs Catherine Harrison W
12:00Ana Bogdan W Vs Petra Kvitova W
12:00Claire Liu W Vs Alize Cornet W
12:00Paula Badosa Gibert W Vs Irina Bara W
13:30Greetje Minnen W Vs Qinwen Zheng W
14:00Bianca Andreescu W Vs Elena Rybakina W
14:00Sara Sorribes Tormo W Vs Harmony Tan W
14:00Wang Qiang W Vs Heather Watson W
14:30Katie Boulter W Vs Karolina Pliskova W
15:30Harriet Dart W Vs Jessica Pegula W
15:30Petra Martic W Vs Kristina Kucova W
15:30Viktorija Golubic W Vs Barbora Krejcikova W
16:00Iga Swiatek W Vs Lesley Kerkhove W
17:00Lauren Davis W Vs Amanda Anisimova W
17:30Magdalena Frech W Vs Anna Karolina Schmiedlova W
18:00Cori Gauff W Vs Mihaela Buzarnescu W
18:00Kirsten Flipkens W Vs Simona Halep W
WTA WIMBLEDON DOUBLES
12:00Kontaveit W Rogers W Vs Murray W Heisen W
12:00Maria W Dodin W Vs Ostapenko W Kichenok W
12:00Petkovic W Niemeier W Vs Sutjiadi W Kato W
12:00Piter W Kalashnikova W Vs Bouzkova W Mihalikova W
13:30Olmos W Dabrowski W Vs Putintseva W Wickmayer W
13:30Routliffe W Rosolska W Vs Begu W Kalinina W
13:30Sharma W Eikeri W Vs Riske W Vandeweghe W
15:00Bolsova W Neel W Vs Stosur W Chan W
15:00Cornet W Parry W Vs Linette W Pera W
15:00Harrison W Santamaria W Vs Zidansek W Juvan W
15:00Kawa W Adamczak W Vs Guarachi W Klepac W
15:00Tomova W Cocciaretto W Vs Zanevska W Zimmermann W
15:00Udvardy W Christian W Vs Perez W Melichar W
15:00Yastremska W Galfi W Vs Bencic W Sanders W
16:30Krunic W Dzalamidze W Vs Li W Friedsam W
17:00Mertens W Zhang W Vs Minnen W Bondar W
OTHERS
18:30Court 18 Bedene Aljaz Kwon Soon Woo Vs Kokkinakis Thanasi Kyrgios Nick
WATER POLO
WOMEN WORLD CHAMPIONSHIP
16:00Hungary W Vs Netherlands W
WATER SPORTS
SWIMMING
09:002022 World Championships